Carnikavas Novadpētniecības centrs

Apmeklējot Carnikavas Novadpētniecības centru - Cēlāju mājas – var uzzināt par vietējām zvejas tradīcijām un ielūkoties zvejnieku dzīves vēsturē. Ēka ir klasiskas XIX gadsimta Vidzemes zvejnieku mājas kopija, tās oriģināls 1966. gadā tika pārvests uz Brīvdabas muzeju, kur ir apskatāms vēl šodien. Pie Novadpētniecības centra ir labiekārtota atpūtas vieta ar šūpolēm, piknika un ugunskura vietu. Ceļotāji var pasūtīt uz ugunskura vārītu zupu. Iepriekš piesakoties, pēc Novadpētniecības centra apskates iespējams kopā ar vietējo gidu doties pārgājienā pa aizraujošākām Carnikavas vietām.

Carnikavas Novadpētniecības centrs piedāvā divas aizraujošas muzejpedagoģiskās programmas bērniem un jauniešiem “Ciemos pie Carnikavas zvejnieka” un “Nēģu stunda”. Carnikava ir Nēģu karaliste, un nēģis ir gan simbols, gan barotājs, gan vēstures veidotājs. Tāpēc programmas “Nēģu stunda” ietvaros bērniem ir iespēja iepazīties ar nēģu zveju, uzzināt un darīt daudz ko jaunu, piemēram, uzmeistarojot auduma nēģi un aizraujošā ceļojuma beigās paņemot līdzi savu pašdarināto suvenīru – Carnikavas nēģi. Muzejpedagoģiskās programmas “Ciemos pie Carnikavas zvejnieka” laikā dalībniekiem ir iespēja iepazīties ar Carnikavas zvejnieku dzīvi, zvejas tradīcijām, izmēģināt roku tīklu lāpīšanā, mezglu siešanā u.c. Abas programmas ir pielāgotas dažāda vecuma bērniem, tāpēc būs saistošas gan bērnudārza audzēkņiem, gan skolniekiem un pat studentiem. Programmas ir iespējams pasūtīt arī pieaugušo grupām.

Mūsu piedāvājums ieinteresēs gan mazos, gan lielos apmeklētājus, jo mēs piedāvājam:

  • Carnikavas novada vēstures un zvejas tradīciju ekspozīciju – bezmaksas ekskursijas gan darbdienās, gan brīvdienās
  • Muzejpedagoģiskās programmas par zvejas tēmu dažāda vecuma bērniem
  • Laulību ceremonijas vietu un kāzinieku pieturas programmu
  • Telpu nomu semināriem un citiem izglītojošiem pasākumiem
  • Atpūtas un ugunskura vietu ceļotājiem un pastaigu mīļotājiem
  • Iespēju piedalīties novada organizētajos kultūras un sporta pasākumos

Novadpētniecības centrs apmeklētājiem atvērts:

trešdiena           no 10:00 līdz 16:00,
ceturtdiena        no 10:00 līdz 16:00,
piektdiena         no 10:00 līdz 16:00,
sestdiena          no 11:00 līdz 15:00,
svētdiena          no 11:00 līdz 15:00,
pirmdiena, otrdiena – slēgts;

Novadpētniecības centra apmeklējums iespējams arī pēc iepriekšēja pieteikuma pa tālr. 29128086 vai vēršoties Carnikavas novada TIC (Stacijas iela 5, Carnikava).
Apmeklējiet mūsu Facebook lapu!

Fotogalerija